top of page
sutter-background-267470553.jpg

Nelepivé bipolární kleště To-BiTE™

Tonzilektomie s pomocí nepřilnavých bipolárních kleští
To-BiTE™

Nepřilnavá svorka To-BiTE™ je ideálním nástrojem pro bipolární tonsilektomii. Bipolární svorku lze použít pro všechny techniky studené disekce; je vybavena elektrodou pro koagulaci a kanálem pro sání. V jednom nástroji jsou kombinovány čtyři funkce, které chirurgovi umožňují srážet, uchopovat, disekovat a extrahovat výpary nebo krev pomocí jediného nástroje.

Výhody

Nepřilnavá bipolární svorka To-BiTE ™ byla vyvinuta speciálně pro provádění tonsilektomie. Je výhodné kombinovat disekci a koagulaci cév po přímo po sobě, dokud jsou během disekce cévy přístupné. Tato metoda se stala již široce přijímanou a používanou. Je možné aplikovat i nepatrnou koagulaci a použít ji tak pouze v případě potřeby. Díky tomu technika pomáhá snížit např. pooperační bolest. Vzhledem k tomu, že cévy jsou koagulací uzavřeny během disekce ještě předtím, než se stáhnou do svalové tkáně, je díky této technice postup tonsilektomie velmi čistý a téměř vylučuje pooperační krvácení. Jakmile je mandle odstraněna, tonsilární lůžko nemusí být koagulováno: všechny cévy jsou již uzavřeny. Kombinace tlaku na stěny cév s bipolární koagulací vede k mimořádně bezpečnému utěsnění, které významně sníží také pooperační krvácení. (podrobné informace na oficiálních stránkách firmy Sutter)

Konvenční bipolární kleště, které se používají pro tuto chirurgickou techniku, lze použít pouze k uchopení a tažení tkáně. Klasická tupá disekce s není u běžných bipolárních kleští možná. Většina konvenčních kleští navíc nemá sací kanál k odtoku slin, krve nebo kouře. Pro kompenzaci této nevýhody potřebují chirurgové buď „třetí ruku“, nebo musí neustále měnit nástroje. To je hlavní výhoda svorky To-BiTE™: Je to ideální nástroj právě pro bipolární tonzilektomii. Svorka To-BiTE™ umožňuje provádět bipolární tonzilektomie pouze s jedním nástrojem během celé procedury a bez „třetí ruky“.

Tonsilektomie pomocí kleští To-BiTE™

Příprava mandlí pomocí To-BiTE™.

Pohled na koagulovanou oblast ihned po operaci.

FAQ (často kladené otázky)

Jaký je nejúčinnější způsob použití nepřilnavé bipolární svorky To-BiTE™?

Uchopte nosní mandle pomocí svorky na posuňte je mediálním směrem. To usnadňuje otevírání pojivové tkáně pomocí koagulace a vsunutí nástroje. Při udržování těsného přítahu kleštěni postupně rozřízněte nosní mandle tak, že tkáň „vytrhnete“. Okamžitě koagulujte krvácející cévy a odsávejte krev. Zkušenosti ukazují, že je nejlepší zahájit disekci ve spodním pólu, aby bylo možné rychleji uzavřít větší cévy.

Doporučuje se použít dodatečné příslušenství nebo jednotky?

Doporučujeme zvětšit zorné pole chirurga. Nejvhodnější pro tento účel jsou lupové čočky (3,5násobné zvětšení, vzdálenost přibližně 30 cm). Ty nabízejí dostatečné zvětšení a dostatek volnosti pohybu. Vhodný je také mikroskop. Díky zvětšení lze cévy snadněji identifikovat a krvácení uzavřít efektivněji. 

Musím při disekci se svorkou To-BiTE ™ neustále koagulovat?

Ne, koagulační proud se aktivuje pouze při disekci pojivové tkáně a při systematické hemostáze.

Musím připojit nepřilnavou bipolární svorku To-BiTE™ ke speciálnímu sacímu zařízení?

Ne, To-BiTE ™ můžete použít s doprovodem odsávacího zařízení dostupným na Vašem oddělení.

bottom of page